Një orë para përfundimit të afatit, aleatët e Bashës dhe Paskal Milo shkojnë në presidencë (VIDEO)

Nje orë para afatit të caktuar nga presidenti Ilir Meta për zhvilimin e takimeve me krerët e partive politike, në presidencë kanë mbërritur edhe aleatët e djathtë. Në takim me kreun e shtetit Ilir Meta kanë shkuar kreu i LZHK, Vangjel Dule kreu i PBDNJ, kreu i PAA Agron Duka dhe një përfaqësues i partisë Republikane. Meta shpërndau të njëjtën deklaratë si pas takimit me Bashën dhe nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili.

"Në kuadër të konsultimeve për zgjidhjen e krizës aktuale në vend, prita sot në takim kryetarët dhe përfaqësuesit e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë. Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë" , shkruan Meta.

Pas përfundimit të këij takimi, në presidencë ka shkuar edhe kreu i PDS, Paskal Milo.


Lajmi kryesor:

3 ditë nga 30 qershori/ Meta dekreton 13 tetorin për zgjedhjet vendore!


  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Qëllohet me armë drejt një lokali në Shkodër, shpallet në kërkim autori