Një tjetër britanik vritet nga rusët në Ukrainë

Një tjetër britanik vritet nga rusët në Ukrainë

1676112764_mnjdas.JPG

Një tjetër shtetas britanik ka humbur jetën orët e fundit në Ukrainë, në zonën e përparme të luftës së vazhdueshme me Rusinë. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Jashtme, pa specifikuar për momentin identitetin e tij, apo çfarë po bënte në vend. 

"Ne po i japim mbështetje familjes së një shtetasi britanik që vdiq në Ukrainë dhe jemi në kontakt me autoritetet" në Kiev.

Ai është britaniku i i tetë që raportohet se është vrarë në vendin ish-sovjetik që nga fillimi i pushtimit rus në shkallë të plotë gati një vit më parë, sipas raportit të BBC .


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Mediat e huaja: Tre avionë luftarakë rusë u kapën mbi Poloni! Norvegjia: Rusia ka dërguar nëndetëse me armë bërthamore në Baltik


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit