Një trëndafil për 4 të rëndë më 21 janar, Rama dhe ministrat homazhe në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit'

Ministrat me në krye kryeministrin Edi Rama kanë bërë homazhe duke vendosur nga një trëndafil për 4 të rënën në protestën e 21 janarit 2011, Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj, të cilët u shpallën ditën e sotme "Dëshmorë të Atdheut".


Lajmi kryesor:

10 vite pas, shpallen 'Dëshmorë të Atdheut' 4 protestuesit e vrarë! Rama: Parlamenti s'bën gjyqe, të veprojë drejtësia


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

PD kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në 9 qarqe, ironizon Kulluri: Luli kujdes se mos del me më pak deputetë se me 25 prill, i bëre demokratët të marrin valixhet