'Njeriu më i shkëlqyer në Korçë...autori jetonte vetëm, ishin si familje të gjithë të sëmurë' Flasin fqinjët e 67-vjeçarit (VIDEO)

Një njeri të mrekullueshëm dhe të urtë e përshkruajnë fqinjët 67-vjeçarin Petrika Treska, i cili mbrëmjen e djeshme u vra me thikë nga fqinji i tij Apostol Bozhgolli, 65 vjeç, i cili dyshohet të jetë me probleme të shëndetin mendor.

"Ka qenë vetëm në shtëpi. Bashkëshortja e ka nënën shumë sëmurë, shkon i bën gjilpëra në mëngjes dhe në darkë, pasdite, dhe kur ka ardhur e ka gjetur në tokë, mbrapa derës.

Familja më e shkëlqyer e Korçës, ideale.

Janë të sëmurë ata të tërë. Vetëm jetonte, kishte një plak që i vdiq, janë si familje të sëmurë. Ai është familje shumë e mirë, i urtë. Unë kam vëllain tim lart, vinte e grindeshe. Është problematik këtu, asnjeri nuk i flite nga familjet", shprehen disa nga banorët.


Lajmi kryesor:

Korçë/ Sherri për dritën e shkallës, fqinji vret me thikë në shtëpi 67-vjeçarin dhe e lë në oborr...arrestohet disa orë pas ngjarjes


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Ndarja nga jeta e Nishanit, reagojnë socialistët, Nikolla: Do kujtohet e respektohet nga qytetarët! Spiropali: Pusho në paqe