Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Moti do të jetë  me vranësira mesatare dhe reshje shiu në mesditë dhe pasdite.

Reshjet e shiut do të intesifikohen gjatë mbrëmjes dhe në orët e para të ditës së martë me stuhi dhe shkarkesa elektrike .

Era do të jetë me drejtim Juglindje me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 10/21°C

Zonat e  ulëta  14/26°C

Zonat  bregdetare  18/25°C

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Makina përplas të miturin në gjendje të rëndë, i intubuar drejt kryeqytetit