Njihuni me politikanin e dytë më të ndjekur në mediat sociale në botë

Narendra Modi është një nga njerëzit më të ndjekur në rrjetet sociale në botë. Kryeministri indian është bërë politikani i dytë më i ndjekur në platformat e mediave sociale në nivel global. Ai ka një numër prej 111 milionë ndjekësish në Facebook, Twitter dhe Instagram, sipas studimit të ri të firmës SEMrush në Boston (kompani për menaxhimin dhe analizës së shikueshmërisë në internet).

Modi renditet i dyti pas  ish presidenti amerikan Barack Obama, i cili ka rreth 182 milionë ndjekës. Sekreti i këtij suksesi thuhet të jetë ritmi i vazhdueshëm i postimeve në Twitter. 

 

A.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?

Komento