Ngec gjyqi për Arbër Çekajn e 613 kg kokainë, njoftimi dhe pushimet e shtyjnë për në shtator

Ngec gjyqi për Arbër Çekajn e 613 kg kokainë, njoftimi dhe pushimet e shtyjnë për në shtator

TIRANE-Letër-porosia për Arbër Çekajn bëhet shkak për shtyrjen e seancës për herë të dytë tek krimet e Rënda. Prokuroria ka dërguar letër-porosi për marrjen si të pandehur dhe datën e gjyqit por ende nuk ka ardhur përgjigja nëse është njoftuar në Gjermani.

Seanca e radhës u shty për më 16 shtator për shkak të pushimeve të gjykatës në muajin gusht. Cekaj është marrë i pandehur për trafik ndërkombëtar droge pas sekuestrimit të 613 kg kokainë që u gjet në kontenierët me banane të firmës së tij "Arbri Garden".

Aktualisht i akuzuari kryesor, Arbër Çekaj pronar i kompanisë "Arbri Garden" në kamionin e të cilit u gjet edhe sasia e kokainë është  i arrestuar në Gjermani dhe pritet të gjykohet në mungesë.

Së fundmi ai ka kërkuar edhe azil në Gjermani. Çekaj është marrë në pyetje edhe nga prokurorët shqiptarë në Gjermani.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A