Një ditë para largimit nga Shqipëria, Glover takim me Zgurin në KQZ

Audrey Glover dhe Klement Zguri

Një ditë para largimit nga Shqipëria përfaqësuesja e misionit të ODIHR Audrey Glover ka shkuar në ambientet e Komisionit Qendror Zgjedhor për të zhvilluar një takim me kryetarin e KQZ Klement Zgurin.

Shefja e misionit të ODIHR ka zhvilluar takime edhe me përfaqësues të partive politike në Shqipëri, përfshirë edhe krerët e opozitës jashtë parlamentare.

Një ditë pas zgjedhjeve, Glover prezantoi raportin paraprak të OSBE-ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit ndërkohë që njoftoi se brenda tre muajsh, OSBE do të paraqesë një raport të plotë lidhur me procesin zgjedhor.

Kreu i KQZ, Zguri kërkoi në mbledhjen e zhvilluar pas zgjedhjeve lokale se duhen hapur të gjitha kutitë e votimeve për të verifikuar parregullsitë e pretenduara, propozim i cili u hodh poshtë me votë nga anëtarët e komisionit, Jorgaqi, Bitri dhe Biba.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lleshaj i ashpër nga Shkodra: Nuk i kuptoj disa vendime që nxjerrin të lirë kriminelët! Deri në fund të qershorit të keni pastruar territorin nga kanabisi