Një pedagog që jep mësim i veshur si Spiderman (VIDEO)

Moises Vasquez është  një pedagog meksikan që  jep mësim në Departamentin e Shkencave veshur si Spiderman.

Ai ka treguar se shtëpinë e ka të dizajnuar me elemente të këtij personazhi shumë të dashur për fëmijët dhe  thotë se të jesh një person me fuqi nuk është vetëm privilegj por edhe përgjegjësi e madhe.

Sipas "Great Big Story", fillimisht të gjithë flisnin keq kur e shikonin veshur në atë mënyrë, por tani atë e  quajnë "SpiderMan i Shkencës".

"Këtë nuk e bëj për famë ndaj edhe nuk e tregoj fytyrën, e bëj për të arritur diçka të vlefshme", ka thënë Vasquez.

Moises tregon se është frymëzuar nga një libër ku ka parë një spiderman  duke dhënë mësim nga ku edhe e mori këtë vendim.

 "Kjo është mënyra ime për të bindur studentët që t’i bëjnë gjërat me pozitivistet dhe dëshirë", është shprehur pedagogu.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Valle shqiptarësh, kurbane, refuzim, namaz, amnisti dhe propagandë: Si rrodhi vizita e Sulltan Mehmetit V në trevat shqiptare më 1911

Valle shqiptarësh, kurbane, refuzim, namaz, amnisti dhe propagandë: Si rrodhi vizita e Sulltan Mehmetit V në trevat shqiptare më 1911