Nora Gjakova: Faleminderit Majlindës që na hapi rrugën, doja që edhe vëllai të fitonte medalje

Pas përfundimit të garës ku u shpall kampione dhe për rrjedhojë mori medalje ari xhudistja nga Kosova Nora Gjakova ka folur me superlativa për trajnerin e saj, por edhe për Majlinda Kelmendin, që fitoi medaljen e parë në histori të Kosovës në Lojrat Olimpike.

Për Radio Televizion Kosova, Nora Gjakova u shpreh: “Nuk e di ende po më duket e pabesueshme, edhe kur kam arrit në finale veç e kam pa Tonin edhe e kam ditë që kom arrit në finale. Padyshim që është ndjenjë e pabesueshme, nuk e kam menduar që kam me fituar medalje olimpike, normalisht kam ardhur për fitore, por nuk i dihet kurrë fitores apo humbjes.

Unë dua t’i falënderoj të gjithë, ekipi është i jashtëzakonshëm, faleminderit Tonit i cili është meritori më i madh për sukseset tona, faleminderit familjes, faleminderit Majlindës që na i ka hap rrugën. Ka qenë një ditë me emocione të dyfishta, kam pas emocione edhe për vete por edhe për Akilin, kam pas dëshirë edhe Akili me qenë medalist por prapëseprapë një medalje po e dërgojmë në shtëpi”.


Lajmi kryesor:

Kosova bën historinë në Lojërat Olimpike, merr medaljen e dytë të artë! Nora Gjakova shpallet Kampione Olimpike në Tokio: Faleminderit Majlindës që na hapi rrugën


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Kodheli: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vazhdojnë së bashku në rrugën e integrimit në BE