Nuk fitoi bashkinë e Shkodrës, Majlinda Angoni rikthehet në postin e Prefektes

Nuk fitoi bashkinë e Shkodrës, Majlinda Angoni rikthehet në postin e Prefektes

Majlinda Angoni rikthehet në postin e Prefektes, pasi nuk fitoi bashkinë e Shkodrës në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. Ajo dha dorëheqjen dhe garoi për kryetaren e Bashkisë Shkodër, por në zgjedhje fitues doli Bardh Spahia i grupit të Berishës.

Kjo ka bërë që Angoni të rikthehet në detyrën e saj të mëprashme atë të Prefektes së qytetit të Shkodrës dhe të vijojë aktivitetet.

Angoni u rendit e dyta në zgjedhje, ndërsa kandidati i PD-së Xhemla Bushati u rendit i treti.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Afrimi i parë për elitën, Skënderbeu akord me 'gardianin' e Superligës

Afrimi i parë për elitën, Skënderbeu akord me 'gardianin' e Superligës