Nuk gjen qetësi Rusia nga infeksioni Covid, regjistrohen rreth 7000 raste të reja në një ditë

Në Rusi në 24 orët e fundit u regjistruan 147 viktima nga infeksioni i koronavirusit.

Autoritetet raportuan gjtihashtu se u identifikuan edhe 6760 raste të reja të testuar pozitiv me Covid, rreth 200 më shumë se një ditë më parë.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën është rritur në 9.683.

Gjithashtu autoritetet raportuan se totali i personave të prekur nga koronavirusi është pothuajse 661.165

Megjithatë shumë mjekë rusë kanë vënë në dyshim shifrat zyrtare që qeveria ka paraqitur për rastet e reja të infeksionit dhe numrin e viktimave nga COVID-19.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 30 viktima! Bota në pragun e 11 milionë të infektuarve…Në SHBA mbi 53 mijë raste të reja


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Tokës i del pronari, përmbaruesi shkon t'i nxjerrë nga shtëpia, banorët në protestë: Na e dha bashkia