Nuk ishte në listën e kandidatëve për deputet të PD-së, Sarandë, Tahiri: Do jem në Parlament e do përfaqësoj dinjitetin çam

SARANDË - Ish deputeti Dashamir Tahiri, i lënë jashtë listave të kandidatëve të Partisë Demokratike, nga Saranda ku ka marrë pjesë në përurimin e memorialit të luftëtarit të Pavarësisë dhe Çështjes Kombëtare Muharrem Rushiti, ka deklaruar se do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit për të qenë siç u shpreh ai "një përfaqësies i denjë i komunitetit çam në Parlament.

"Unë asnjëherë nuk kam qenë ish-deputet. Po të isha për ish-deputet, kisha shkuar në Parlament siç shkuan të tjerët e kisha derën e hapur. Këtë radhë do të bëhem deputet. Politika shqiptare është kjo politikë e 30 viteve që ka si të mirat dhe të këqijat e saj. Por unë kam ndjekur politikën që u përket çamëve, do të jem përfaqësues i çamëve dhe nuk do ta lë parlamentin pa përfaqësues me dinjitet çam" - tha Tahiri.

Në qarkun me 12 mandate deputetësh të Vlorës, u propozuan 39 kandidatë potencialë, ku ra në sy mungesa e ish deputetit Tahiri në degën e Sarandës, i cili  thumboi në atë kohë PD-në në rrjetet sociale duke thënë se nuk bëhet sahanlëpirës e do të vazhdojë rrugën e tij politike. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento

Komente

 • Vlonjati: 26/10/2020 07:58

  O muti i Havase. Na spjego si kalove ato 3 muaj burg ne Lecce ne v.1995 kur u kape si skafist me vellane e Bertit te Nures qe dha emrin Enver. Aty jane fotot dhe shenjat e gishtave. Ti mbuloi Llalla , pagove. Tani do dalin ,o pleher, o jashtqitje e Camerise. Aaa, po 8 vjecaren e ke mbaruar?

  Përgjigju
 • vlora: 24/10/2020 16:48

  Cdo gje mendohej po te behej Dashi i havas deputet kjo eshte e pakapshme nga mendja,jo per gje po eshte komplet injorant per ke e njef dhe skafist qe ai e di sa njerez ka mbytur.Tani do bej dhe ligje,prandaj shqiperia do mbetet delja e zeze e evropes se ne krye dalin llumrat

  Përgjigju
 • Haha: 24/10/2020 16:40

  I biri Havase

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pas firmosjes së marrëveshjeve, Rama-Vuçiç-Zaev: Perspektiva të reja për rajonin