'Nuk luhet Përdhunimesh', vajzat në Vlorë marshojnë për të dënuar ngjarjet e rënda të ditëve të fundit

Edhe pse nën reshje shiu, protesta për përdhunimin e vajzës 15-vjeçare ka vijuar edhe në qytetin e Vlorës.

Shoqëria civile në Vlorë  është organizuar në bulevard me një moto ndryshe nga ajo që është zgjedhur në qytetet e tjera. "Nuk luhet Përdhunimesh", me këtë shkrim vajzat kanë marshuar paqësisht për të dënuar ngjarjet e ditëve të fundit me në qendër gruan.

 


Lajmi kryesor:

'Për fëmijërinë e humbur', pas Tiranës sot protesta në Korçë, Sarandë dhe Vlorë


E.D./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Basha-qytetarëve: Situata e covid e rëndë, mbrohuni vetë