Nuk mjafton goli rekord i 16-vjeçarit, Barcelona ndan pikët me Osasuna-n

Barcelona e këtij sezoni nuk po demostron ashtu siç pritej në La Liga. Skuadra kalanase pas humbjes në ndeshjen e parë me Atletic Bilbao dhe fitores Betis në javën e tretë të kampionatit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 kundër Osasuna-s.

Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit në minutën e 7 me Torres, por Barcelona me vijim e lojës arriti ta kapërcente këtë moment të ëvshtirë. Fillimisht ishte Anssumane Fati ai që barazoi shifrat, duke hyrë në historinë e kaatalanasve si lojatri me moshën më të re që shënon në kampionat. Më pas Arthur përmbysi rezultatin, por kjo nuk mjaftoi për të dalë me pikë të plota.

Në minutën e 81 do të ishte sërish Torres ai që shënoi golin e dytë persona dhe të dytin për Osasuna-n, duke vulosur në të njëjtën kohë edhe shifrat përfundimtarë te këtij takimi.