Nuk mori votat e parashikuara më 25 prill, dorëhiqet nga LVV Bojken Abazi

Albin Kurti dhe Bojken Abazi

Bojken Abazi, ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i tij si drejtues i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë.

Arsyeja e këtij vendimi, sipas tij është për shkak të rezultatit të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, ku Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri nuk arriti të merrte votat e parashikuara.

Lajmin e ka dhënë përmes një postimi në rrjetin e tij social, nga ku tha theksuar se dorëheqjen e ka paraqitur prej 15 shtatorit, por nuk e ka bërë publik për shkak të situatës në veri të Kosovës dhe zgjedhjeve lokale  të zhvilluara më 17 tetor.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)