Nga Stresi Mozzik e Baby G, personazhet e njohur që reaguan për vdekjen e 27-vjeçarit Mehmet Qema

Postimi i këngëtares Baby G

27-vjeçari Mehmet Qema, i cili u vra mbrëmjen e djeshme nga shoku i tij, duket të ketë pasur njohje me shumë personazhe të showbiz-it shqiptar, e veçanërisht me reperë, të cilët kanë reaguar të tronditur për ndarjen e tij nga jeta.

E para që ka reaguar ka qenë këngëtarja e njohur shqiptare, Baby G, e cila kishte lidhje miqësie me viktimën. Me një postim në Instagram ajo shkruan": “Nuk mund ta besoj! U prefsh në paqe! Nuk kam fjalë!”

Këngëtarja kishte lidhje miqësie me viktimën dhe shkruan se: “Nuk mund ta besoj! U prefsh në paqe! Nuk kam fjalë!”

Viktima dhe autori rezultojnë të jenë miq të Blerim Hotit, të njohur ndryshe si Lim Hoti, i cili më herët ka qenë dhe i dashuri i këngëtares.

Po ashtu edhe reperi Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik "Stresi" ka postuar në Instagram një foto me Mehmet Qemën, ku shihen përkrah njëri-tjetrit.

“Vij shpejt, meek meek, unë me dy G, ik ik”, ka shkruar Stresi krahas fotos, duke treguar se ndihet shumë i prekur nga kjo ngjarje.

Edhe dy vëllezërit kosovarë Getinjo e Mozzik i kanë shprehur ngushëllimet familjes së 27-vjeçarit.

Po ashtu ka reaguar edhe aktori i humorit Romeo Veshaj, i cili shkruan: " “Shumë shpejt ike o vëllai im! Nuk gjej dot fjalë… Qofsh i Xhenetit kampion".

Baby G me ish të-dashurin Blerim Hoti, i shpallur në kërkim


Lajmi kryesor:

Tiranë, vret shokun me plumb në gjoks teksa pinin në lokalin që prodhonte Bitcoin! Vetëdorëzohet 28-vjeçari: E bëra pa dashje, armën e solli vetë (PAMJET para tragjedisë)


M.Q./J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve