Nuk pranoi të kthehej në Shqipëri me 52-vjeçarin, ai merr hak dhe i vret prindërit

Ambulanca merr trupat e pajetë nga banesa e çiftit Mata

Report Tv dhe Shqiptarja.com kanë zbuluar detaje të reja nga vrasja në Astir. 52-vjeçari, Majlind Lila kishte bashkëjetuar me Nevilën. Por prej një viti ata kishin konflikte prej të cilave, Nevila kishte vendosur që të jetonte në Suedi bashkë me vajzën që kishte me Majlindin. Gjatë vitit të fundit, ai ka qënë disa herë në Suedi. Dyshohet se vrasja në zonën e Unazës së Re ka ndodhur pasi herën e fundit që kishte shkuar, ai i kishte kërkuar Nevilës që të kthehej në Shqipëri me të. Mospranimi nga ana e saj dyshohet se ka sjellë edhe konfliktin me prindërit e të resë, që i ka sjellë këtyre të fundit edhe vdekjen.


Lajmi kryesor:

Vrasje e trefishtë tek Unaza e Re, dhëndri vret vjehrrin, vjehrrën dhe më pas veten (VIDEO)


ke.mu./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të merrni pjesë në tubimin e thirrur nga Presidenti Meta më 2 mars në Bulevard?