Nuk respektoi zonën e kufizuar për mjetet lundruese, gjobitet 100 mijë lekë të rinj kapiteni i Jahtit në Dhërmi! I bllokohet mjeti

Një mjet lundrues është sekuestruar në plazhin e Dhërmiut është ndëshkuar me gjobë pasi nuk respektoi zonën  e kufizuar.

Kapiteni i Jahtit 46-vjeç është gjobitur me 100.000 lekë të rinj si dhe i është bllokuar mjeti lundrues për 5 ditë

Operacioni ka për qëllim kontrollin e të gjitha mjeteve lundruese, verifikimin nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik, për dokumentacionin e mjeteve dhe nëse kanë lidhje me raste të pastrimit të produkteve të veprës penale, si dhe verifikimin nga Sektori për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe nga Interpoli, nëse këto mjete rezultojnë ose jo të vjedhura jashtë vendit.


Lajmi kryesor:

Velipojë/ Futi skafin në zonë të ndaluar, drejtuesi nuk pranon të japë dokumentet! 50 mijë lekë gjobë dhe i bllokohet mjeti


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënim nga Irani: Kemi dron të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri

Kërcënim nga Irani: Kemi dron të hekurt që mund të godasin kampin e MEK në Shqipëri