Numërohen 440 mijë vota në Kosovë, kryeson Kurti

1613333970_Screenshot77600x360.png

KQZ ka numëruar 440 mijë vota tashmë. Vetëvendosje po prin e para me 45.65% të votave. Ndërkohë e dyta është PDK me 19.14% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.37% të votave.  Aktualisht AAK ka 9% të votave. Kujtojmë se në zgjedhjet e fundit AAK kishte dalë 11.5%. Nisma aktualisht ka 2.85% të votave, pamjaftueshëm për ta kaluar pragun. Rezultatet mund t’i shihni këtu.


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017