Në Lushnje ndërgjegjësim për të mos dalë nga shtëpia pa arsye (VIDEO)

Në Lushnje jo shumë qytetarë dalin nga shtëpia. Rrugët janë thuajse të boshatisura, ndërsa më shumë persona ka në tregun e fruta perimeve.

Nga ana tjetër vijon dezinfektimi i rrugëve dhe ambienteve publike.

Policia dhe ushtria vijojnë patrullimet në hyrje-daljet e Lushnjes dhe në brendësi të lagjeve për të ndaluar lëvizjet e pa nevojshme.


Lajmi kryesor:

22 ditë karantinë! Qytetarët ende të pandërgjegjësuar për distancimin sociale (VËZHGIMI në qytetet kryesore)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Trajleri del nga rruga në aksin Levan-Tepelenë, aksidenti shkakton trafik automjetesh