Nxënësit rikthehen në klasa, Kushi publikon fotot: Çdo gjë ka ecur mbarë! Mirënjohje nxënësve, prindërve dhe sidomos mësuesve

Nxënësit e arsimit parauniversitar u rikthyen sot në banka, ndërsa Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka publikuar në Facebook disa foto nga rinisja e procesit mësimor.

“Sot, në të gjithë vendin ka rinisur procesi mësimor sipas skenarit të parë në bankat e shkollës për të gjithë nxënësit e arsimit parauniversitar, ku çdo gjë ka ecur sipas parashikimeve dhe duke respektuar rregullat e higjienës dhe distancimit fizik”, shkruan Ministrja Kushi.  

Ajo ka shprehur mirënjohjen e saj për nxënësit, prindërit dhe në veçanti për mësuesit.

 “Mirënjohje pa kufi për të gjithë nxënësit dhe prindërit, por sidomos për mësuesit tanë, të cilët falë sakrificës e përkushtimit të pashoq kanë treguar se janë heronj të vërtetë në një kohë kaq të vështirë. Respekt”, përfundon mesazhin e saj ministrja.


Lajmi kryesor:

Nxënësit nga sot rikthehen në klasa, drejtoresha e shkollës 'Edith Durham': Vendimi ishte i duhur, mësimi nën masat antiCOVID


Ora 19:29
Nxënësit rikthehen në klasa, Kushi publikon fotot: Çdo gjë ka ecur mbarë! Mirënjohje nxënësve, prindërve dhe sidomos mësuesve
1 / 18
2 / 18
3 / 18
4 / 18
5 / 18
6 / 18
7 / 18
8 / 18
9 / 18
10 / 18
11 / 18
12 / 18
13 / 18
14 / 18
15 / 18
16 / 18
17 / 18
18 / 18
J.SH./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    SPAK kërkon gjykimin e Fatmir Mediut, a besoni se do të bëhet drejtësi për "Gërdecin"?×

Lajmi i fundit

John

5 bimë që do të bëjnë çdo dhomë në shtëpinë tuaj të ketë aromë të këndshme