O’Brien: Marrëveshja mund të hapë rrugën për zgjidhje politike në të ardhmen

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare Robert O’Brien, i cili mori pjesë në takime, tha se marrëveshja mbi zgjerimin e lidhjeve ekonomike mund të hapë rrugën për zgjidhje politike në të ardhmen.

Ai gjithashtu njoftoi se do të njihen diplomat dhe licencat e Kosovës në Serbi dhe anasjelltas

“Fokusi sot është te normalizimi i marrëdhënieve ekonomike. Është një hap fantastik që ndërmorën njerëzit e Kosovës dhe Serbisë. Hapja e kufijve në vendkalimet për investime dhe njohja e ndërsjellë e diplomave dhe licencave që një dentist që është trajnuar në Kosovë të mund të punojë edhe në Kosovë. Janë hapa të mahnitshëm”.


Lajmi kryesor:

Historike! Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi që vlen 13 miliard dollarë! Hapet rruga për njohjen reciproke! Trump: Tani do vij në Prishtinë


  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve