Oerd Bylykbashi zbardh detajet e garës së 6 marsit: Ekziston mundësia për të bashkëpunuar me aleatët dhe jo me siglën e PD! Gjykata në shkelje të ligjit

Deputeti dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit të PD, Oerd Bylykbashi

Deputeti dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit të PD, Oerd Bylykbashi

Pas dekretimit nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta mbi 6 marsin si datën e zgjedhjeve të pjesshme në 6 bashki, Komisioni i Rithemelimit është duke organizuar punën për pjesmarrje në garë. Deputeti Oerd Bylykbashi është shprehur se për shkak të mungesës së një vendimi nga Gjykata për Kuvendin e 11 dhjetorit në këto zgjedhje, Komisioni i Rithemelimit do të hyjë në garë me kadidatë të pavarur dhe jo me siglën e PD-së gjithashtu nuk përjashtohet mundësia e bashkëpunimit me aleatët.

 

 ‘Diskutimi me aleatët do të shqyrtojë mundësinë e daljes. Nga ana tjetër, janë zgjedhje për kryetarët e bashkive, është votim mazhoritar. I pari është emri i kandidatit, pastaj emri i partisë apo koalicionit. Gjykata është në shkelje të ligjit. Një muaj është afati për regjistrimin e ndryshimeve. Kur është depozituar akti i ndryshimit të statutit, nuk kishte dekret për datën e zgjedhjeve. Në fletën e votimit, del sigla, logoja e partië që ka ndryshuar dhe emri i kryetarit’, u shpreh deputeti  dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit të PD, Oerd Bylykbashi

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Udhëheqësi separatist:  Do të krijojmë një gjykatë të posaçme për të burgosurit ukrainas nga Azovstal