Oficeri i policisë jashtë orarit të punës kap dy shqiptarët duke u ngjitur në murin e një banese

Oficeri i policisë jashtë orarit të punës kap dy shqiptarët duke u ngjitur në murin e një banese

Një oficer policie jashtë detyrës kapi dy shqiptarë duke u ngjitur në murin e një rezidence private, Allée Guillaume-Apollinaire, në Dijon të Francës. Ai ka lajmëruar kolegët e tij për këtë sjellje të dyshimtë.

Dy shqiptarët më në fund u arrestuan disa metra larg, në rue des Mazières, në Fontaine-lès-Dijon. Mbi ta policia gjeti mjete, duke përfshirë pincë prerëse dhe bizhuteri nga disa vjedhje.

Të dyshuarit, dy shqiptarë në gjendje të parregullt, të moshës 37 dhe 32 vjeç, janë intervistuar për disa orë në mbajtje policore. Ata janë larguar nga komisariati me një thirrje në gjykatë dhe kanë detyrimin të largohen nga territori francez (OQTF).

Pas kësaj afere dhe shtimit të vjedhjeve gjatë javës së fundit, policia e Dijonit bën thirrje për vigjilencë. “Mbyllni të gjithë aksesin në shtëpinë tuaj në mënyrë të sigurt, ulni ose mbyllni grilat tuaja në mënyrë të sigurt në mënyrë që të mos e bëni më të lehtë për hajdutët,” shpjegon ajo. “Me afrimin e festave, shmangni shfaqjen e dhuratave tuaja shumë herët nën pemë ose në bodrumet tuaja”.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë