Festa më e madhe e birrës në Gjermani del nga kontrolli (FOTO)

Foto nga Oktoberfest

Oktoberfest është festa më e madhe e birrës që organizohet çdo vit në Gjermni, ku miliona persona nga e gjithë bota mblidhen për të festuar.

Këtë vit festa nisi në 21 shtator dhe u mbyll ditën e djeshme.

Si çdo vit edhe kësaj rradhe festa doli nga kontrolli, ku kostumi tradicional bavarez është modifikuar nga gratë e zonës.

Veshjet e tyre më shumë tregonin format e trupit se sa personifikonin tradicionalen.

Gratë kishin abuzuar me veshjen dhe dukeshin më shumë të zhveshura se sa  të veshura, ku disa prej tyre kishin dalë me shumë pak rroba në trup.

Ora 11:14
Festa më e madhe e birrës në Gjermani del nga kontrolli
1/16
E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, si po punon qeveria për të përballuar emergjencën e tërmetit?

Komento