Olta Xhaçka i uron fitoren Albin Kurtit: Shqipëria do të jetë avokate e pakompromis e interesave të vëllezërve tanë

Olta Xhaçka

Ministrja eJashtme, Olta Xhaçka ka përshëndetur fitoren e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në zgjedhjet parlamentare në Kosovë.

Me anë të një postimi në “Twitter”, Xhaçka i uroi suksese Kurtit në krijimin e qeverisë së re dhe fillimin e punës për adresimin e sfidave që Kosova ka përpara. Ajo shton se Shqipëria do të jetë avokate pakompromis e interesave, siç e quan ajo të “vëllezërve tanë kosovarë”.

"Zgjedhjet në Kosovë ishin një shfaqje maturie demokratike e klasës politike & institucioneve


Lajmi kryesor:

Fitorja e Vetëvendosjes/ Rama: Shpresoj për qeveri të qëndrueshme! PD e LSI: Qeveria jonë do jetë krah me Kosovën! U hap një faqe e re


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha