Operacion për asgjësimin e municioneve në ishullin e Sazanit, ndalohet lundrimi i anijeve për 9 orë

Ishuli i Sazanit

Forcat e Armatosura do të zhvillojnë operacion për asgjësimin e municioneve të grumbulluara në ishullin e Sazanit ditën e nesërme. Sipas komandës së Forcës Detare operacioni do të zhvillohet ditën e nesërme nga ora 9:00 e mëngjesit deri në orën 17:00.

Të gjitha mjetet lundruese e kanë të ndaluar të lundrojnë apo të jenë prezente gjatë kryerjes së operacionit dhe duhet të jenë në një distancë 2 milje detare rreth ishullit gjatë orarit të caktuar.

Njoftimi

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit