Operacionet në Shkodër dhe Tiranë, reagon Xhafaj: Forca e Ligjit goditi një nga grupet më të rrezikshme të veriut

Operacionet në Shkodër dhe Tiranë, reagon Xhafaj: Forca e Ligjit goditi një nga grupet më të rrezikshme të veriut

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar pas operacioneve që Policia e Shtetit ka zhvilluar dje në Shkodër, Tiranë dhe Roterdam. Me anë të një statusi në Tëitter, Xhafaj shkruan se operacioni Forca e Ligjit ka goditur një nga grupet më të rrezikshme kriminale në veri të Shqipërisë. Xhafaj njofton se detajet e operacionit do të bëhen publike sot në orën 10:00.

Reagimi i ministrit Xhafaj:

Një tjetër super-aksion policor në kuadër të Operacionit “Forca e Ligjit” nga ana e Task Forcës Speciale Qendrore së Policisë së Shtetit, në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda.
Operacioni “Forca e Ligjit” goditje ndëshkuese njëkohësisht në Shkodër, Tiranë dhe Roterdam (Holandë), me disa të arrestuar për një nga grupet kriminale më të rrezikshëm në veri të vendit. Detajet në Konferencë për media, sot në 10.00, në Policinë e Shtetit.

Një operacion i gjerë i Policisë së Shtetit i ndarë në Shkodër e Tiranë është finalizuar me arrestimin e disa personave, mes tyre Safet Bajrin. Safet Bajri është arrestuar në Tiranë së bashku me tre persona të tjerë në zonën e ‘Xhamllikut’, ndërkohë që Report Tv ka mësuar se pas kontrolleve në Shkodër janë arrestuar familjarë dhe lidhje të Bajrit. Gjatë operacionit janë sekuestruar drogë dhe armë, por ende nuk dihen detaje. Sipas burimeve të Shqiptarja.com mësohet se Bajri është arrestuar për hesap të drejtësisë shqiptare, pasi është i akuzuar për gjobëvënie. Safet Bajri u bë i njohur në vend pas një artikulli të mediave belge ku Bajri përshkruhej si një nga njerëzit më të kërkuar në Belgjikë. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arresto TAHIRIN.: 22/09/2018 16:24

  PO VELLAI yt?KA PASURI ? I KA BASHKE ME TAHIRIN ? SI KE KURAJO TE BURGOSESH KUR I PARI QE DUHET TE JETE NE BURG ESHT TAHIRI YT VELLA DHE TI I TRETI SI MBROJTES .NJE NGA SKANDALET ME MAFIOZE ESHTE KJO: VELLAI NE BURG VELLAI TJETER MINISTER I BURGUT ??! KU , NE CVEND NDODH ?? NE MAFIAINSTAN ?? NE TEPELENATAHIRIAN ?? NE RUCISTAN , APO NE METASKRAPARISTAN .ITALIA TANI ESHTE NE VEND TE TRETE PAS KOLUMBIA SQIPERIA DHE ITALIA.

  Përgjigju
 • Shoku: 22/09/2018 15:01

  Lajmi Fundit, pas Ermal Hoxhes do dali Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi se po mbarojne afatet, forca e ligjit po i bie nga veriu tani se do zene qelite e tyre dhe Edit i duhen keta se i ka miq te vjeter.

  Përgjigju
 • Boboku: 22/09/2018 10:46

  Po me Jugun kur do filloni?

  Përgjigju
 • Rina: 22/09/2018 10:36

  Beteja me e madhe ishte lufta kunder droges dhe ne kte betej fitoi Policia e Shtetit tashme i ka ardhur rradha krimit per tu mundur dhe futur neper qeli

  Përgjigju
  • Fredi: 22/09/2018 13:29

   Respekte dhe mirenjohje per kete aksion brilant te policise. E verteta eshte se besimi ishte lekundur, por kjo goditje spektakolare i kthehu nderin dhe dinjitetin policise se shtetit. Sa per luften kundra droges nuk jam dakort Rina. Banda e tropolenadve te Sajmir Tahirit eshte ende shume aktive. Vrasesit qe jane miq per koke me te ende nuk jane denuar. Kur te denohet ky i pari, te tjeret do jene peshe e lehte per policine. Respekte dhe nje Bravo e madhe per policine e shtetit.

 • Iva: 22/09/2018 10:33

  Shikoni tani kur te fillojn kta te PD jo kshu po ashtu. Normal se po nuk punove do godasesh ate qe punon

  Përgjigju
 • Jorgo: 22/09/2018 10:30

  Kjo "forca e ligjit" ishte nje nga gjetjet me te arrira dhe qe realisht po funksionon sic duhet

  Përgjigju
 • beni: 22/09/2018 09:43

  Shume mire qe ua sekuestrove pasurite ketoj edhe habilajve. po me pasurine e vellait tend ça u be. Se ne te njejtat kushte jane...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Vrasja e efektivit në veri të Kosovës, policia dhe KFOR shihen në afërsi të Banjskës

VIDEO/ Vrasja e efektivit në veri të Kosovës, policia dhe KFOR shihen në afërsi të Banjskës