Operacioni me 37 të arrestuar, kreu i SPAK për Report Tv: Po hetojmë cdo detaj nëse janë përfshirë zyrtarë (VIDEO)

I pyetur në konferencën online nga gazetari i Report Tv, Arsen Rusta mbi kokën e këtij grupit kriminal, drejtuesi i SPAK-ut, Arben Kraja u shpreh se ai e ka ushtruar aktivitetin e tij në një territor që mbulohet nga organet kompetente, që do të mbajnë përgjegjësi. "Hetimet janë në vazhdim dhe aktiviteti kriminal është kryer në një territor të caktuar që mbulohet nga organet kompetente që nuk duhet ta lejonin ndodhej e një situate të tillë. Ne jemi duke hetuar cdo detaj të përfshirjes së zyrtarëve qoftë duke ndihmuar apo lejuar ndodhjen e tij. Kjo i përket fazës tjetër të hetimit, sot konkluduan me masat e sigurisë dhe sekuestrimin e pasurisë" tha Kraja.  


Lajmi kryesor:

40 mln € drogë, 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri! Bllokohet skafi, koka nga Vlora! Report Tv siguron listën e plotë me emrat e shqiptarëve të përfshirë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?×

Lajmi i fundit

John

Juliana Pasha dhe Lulzim Basha