POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Opozita i rikthehet dosjes 'Babalja', PD-LSI kallëzojnë penalisht Ramën: Fshehu të vërtetën për audio-përgjimin

Kreu i grupit demokrat, Edmond Spaho, dhe i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, kanë depozituar këtë të mërkurë kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama.

Sipas Spahos e Vasilit, Prokuroria duhet të hetojë kryeministrin në lidhje me dosjen e njohur si “Babalja”, ku pas transmetimit të këtij përgjimi nga PD kryeministri u shpreh se ai kishte një ekspertizë se gjithçka ishte e manipuluar.

Në videon e PD-s, Alfred Veliu, i njohur si “Babalja”, akuzonte vëllain e ministrin Fatmir Xhafaj për një aferë trafiku narkotikësh.

Sipas ligjit, mospublikimi i kësaj prove, i kësaj ekspertize, që nuk e di nëse kryeministri e kreu si mik i vëllait të ministrit, Agron Xhafajt, apo si pjesë e Prokurorisë, pra, ai ka detyrimin që ta dorëzojë këtë për të zbardhur të vërtetën, për të ndihmuar hetimin. Kërkojmë hetim penal ndaj Ramës për pengim të së vërtetës, për fshehje të së vërtetës duke mos dorëzuar provën e ekspertimit në një nga laboratorët më të mirë të botës.

Edmond Spaho, kreu i grupit parlamentar të PD

/b.ha.
Komento

Komente

 • Turi: 12/07/2018 04:10

  Faik jep naj koment të bukur siç bën Fredi. Mos u bëj i dobët dhe pa karakter. Ti shkruan bukur. Mos i personalizo gjonat.

  Përgjigju
 • Faik: 11/07/2018 17:30

  OPOZITË TRADHTARE dhe KRIMINALE bashkë me Babalet e KRIMIT dhe MOTRAT e Fredit ! Po ai Fredi ku është futur MAVRIA e ZEZË !? E kanë Lidhur me ZINXHIR ÇUPAT dhe i kanë marë Smart Phone ! Të RROJ Loshi , sepse pa Prezencën e Loshit Fredi Nuk do kishte as GRUA dhe as Fëmijë !!

  Përgjigju
 • Tirona: 11/07/2018 17:29

  Serjali veror Ne Jemi Baboole.Cile Donzhuani dhe Spaho zari.O pacavuret e Kombit far e keqe.

  Përgjigju
 • Hahahahahaaaaaaaaaaaaaa: 11/07/2018 16:41

  Vasili dhe Spaho dy Bufa Pulash.

  Përgjigju
 • Besford këlluf gjoleka: 11/07/2018 16:07

  Ore kaq të pa skrupullt jan këta kan kta një fije njërzillëku apo nipi i manush myftiut mendon se njërzit jan debil?? Po ky nipi i kriminelit manush petrit derri maç ka dal për gallat në medja . O ZOT MBROI SHQIPTARËT NGA KTO vemje .

  Përgjigju
 • Demokrati: 11/07/2018 15:33

  I mbyturi kur shikon qe s ka shpetim kap floket qe te shpetoje .Edhe zoterinjte Pd rasta dhe Leshelista kete po bejne ne kericat e tyre .

  Përgjigju
 • Tolja: 11/07/2018 15:30

  Ore une mendova se kta e lan kte punen e audiopergjimit se e kuptuan qe ja futen kot po kta qenkan budallenj komplet.

  Përgjigju
 • seldi: 11/07/2018 15:28

  Oho akoma vazhdojn keta me keto budalleqet e audiopergjimit?, nuk qenkan lodhur.?

  Përgjigju