Orë celular, playstation që përdoreshin për të komunikuar e kokainë, ja çfarë gjetën Forcat Operacionale në qelitë e të burgosurve në burgjet e Peqinit, Korçës dhe Elbasanit

Orë celular, playstation që përdoreshin për të komunikuar e kokainë, ja çfarë gjetën Forcat Operacionale në qelitë e të burgosurve në burgjet e Peqinit, Korçës dhe Elbasanit

 

1643804670_ps3.jpgNjë orë celular, dy playstation 3, të dyshuar që përdoren si mjete komunikimi dhe dy qese me kokainë u gjetën nga Forcat Operacionale të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve pas kontrolleve në qelitë  e të burgosurve në burgjet e Peqinit, Korçës e Elbasanit. Mësohet se në operacion u përfshinë 8 grupe operacionale, ndërsa janë kontrolluar 11 qeli burgi Elbasan në Godinën A dhe B, 13 në burgun e Peqinit dhe 14 në burgun e Korçë.


Lajmi kryesor:

Zbardhet SKEMA/ Të burgosurit ‘VIP’ trafik droge mes 3 burgjeve, Peqin-Drenovë-paraburgimi i Elbasanit! Bashkëpunim me policët, sekuestrohen 4 mln lekë e armë! 28 urdhër-arreste


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës