Organizonte lojëra fati në lokal, arrestohet pronari në Malësi të Madhe (VIDEO)

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Malësi të Madhe. Xhuljan Lumaj organizonte lojëra fati të paligjshme në lokalin e tij në fshatin Goraj.

Pas kontrollit të ushtruar nga policia iu gjendën tre makineri që përdoreshin për të luajtur lojëra fati, të cilat u sekuestruan nga policia.

Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara" dhe "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara".

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Pas disa orësh shpëtohet çifti belg që kishte ngecur në kanionet e Gjipesë (FOTO)

Vlorë/ Pas disa orësh shpëtohet çifti belg që kishte ngecur në kanionet e Gjipesë (FOTO)