Ori Nebijaj mbyll ‘Për’puthen’ për t'u futur në Kuvend: Do bëj maksimumin si deputete

Ori Nebijaj mbyll ‘Për’puthen’ për t'u futur në Kuvend: Do bëj maksimumin si deputete

Oriela Nebiaj

Moderatorja Oriela Nebiaj është gati për të futur në Kuvendin e Shqipërisë. Pasi KQZ miratoi dhënien e mandatit, Nebiaj mbyll karrierën televizive.

Në mbyllje të emisionit ‘Përp’puthen’ që Nebaj prezantonte, ajo tha se do të bëjë maksimumin e saj për të përmbushur misionin si deputete.

“Ka qenë një rrugëtim dypalësh. Televizioni ka qenë diçka që më ka dhënë një satisfaksion. Tashmë kam një tjetër sfidë. E pranova mandatin me përgjegjësinë më të madhe, unë do bëj maksimumin tim, pastaj nëse diçka nuk është në dorën time, nuk kam se çfarë të bëj. Unë me ndërgjegje të pastër, do të di që kam dhënë më të mirën,”- tha Nebijaj.

Një ditë më parë KQZ miratoi dhënien e mandatit për Nebiajn, ndërsa kjo e fundit do futet në Kuvend pas largimit të Grida Dumës. Në zgjedhjet parlamentare të 2021, Nebiaj mori 5606 vota preferenciale.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mara emigrante ne Itali: 02/12/2022 22:16

    Do ta ndrisesh parlamentin me programet e per thuqes .thuai deputeteve te vishen me mini se edhe ty te degjojne .shko mbaro ndonje shkolle te saliut dhe lulushit qe te beri deputete se çfar do te ndrisesh ta shikpjme sa te vlen lekura do tu shkosh per te biseduar fshat me fshat po per ju deputet lleku eshte te llapni dhe te jepni urdhra medet cfar e pret parlamentin rrofte babi bizesmen qe i dha lulushit leket .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Historia e Vjosës, ‘arit të hec-eve’ që iu kthye njerëzve! Çfarë ndodhi në 10 vite ‘luftë’ me protesta dhe beteja gjyqësore

SPECIALE/ Historia e Vjosës, ‘arit të hec-eve’ që iu kthye njerëzve! Çfarë ndodhi në 10 vite ‘luftë’ me protesta dhe beteja gjyqësore