Osmani në takim me kryeministren e Zelandës së Re: Bota është më paqësore kur i japim hapësirë grave

Osmani në takim me kryeministren e Zelandës së Re: Bota është më paqësore kur i japim hapësirë grave

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani me Kryeministren e Zelandës së Re, Jacinda Ardern

Në saj të vizitës në SHBA për javën e takimeve diplomatike të OKB-së, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Zelandës së Re, Jacinda Ardern.

“Bota është më paqësore, më e drejtë, dhe më demokratike kur i japim hapësirë të barabartë zërave të grave dhe vajzave dhe i mbështesim ato që ta arrijnë potencialin e plotë, ka shjkruar Osmani në rrjetin social Facebook.

Ishte kënaqësi të bisedoja mbrëmë në Nju Jork me Kryeministren e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, tehksoi ajo.

“Bota është më paqësore, më e drejtë, dhe më demokratike kur i japim hapësirë të barabartë zërave të grave dhe vajzave dhe i mbështesim ato që ta arrijnë potencialin e plotë. Ishte kënaqësi të bisedoja mbrëmë në Nju Jork me Kryeministren e Zelandës së Re, Jacinda Ardern”, ka shkruar Osmani.

Liderët e Ballkanit Perëndimor me ftesë të Joseph Borrell ndodhen udhëtuan në New York në kuadër të javës së takimeve diplomatike të OKB-së, ku me 20 shtator u zhvillua Asambleja e Përgjithshme e OKB-së

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Partia e Lirisë kërkoi kandidat të përbashkët për vendoret/ Braimllari: Kemi përfaqësues dinjitozë! Synimi, t’i kthejmë Bashkitë në Parlamente vendor

Partia e Lirisë kërkoi kandidat të përbashkët për vendoret/ Braimllari: Kemi përfaqësues dinjitozë! Synimi, t’i kthejmë Bashkitë në Parlamente vendor