Osmani uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit: Ta demonstrojmë harmoninë dhe bashkëjetesën në një shoqëri solidare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për festën e Fitër Bajramit.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, Osmani shkruan se kjo festë shënon fundin e agjërimit një muajsh, në të cilin besimtarët demonstruan sakrificën dhe shpirtin solidar.

Ajo shkruan se esenca e kësaj feste është solidariteti, ndaj të gjithë së bashku duhet ta bëjmë të pamundurën që ta mbajmë gjallë traditën tonë të këtij virtyti.

Osmani shpreh edhe urimin e saj që Bajramin tjetër të kemi mundësinë t'i japim kuptim kremtes me prezencën tonë fizike.


Lajmi kryesor:

Festa e Fider Bajrmani, Kurti uron besimtarët: Qofshin zemrat tuaja burim shprese, Osmani: Esenca e kësaj feste është solidariteti


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet Kosovë-Serbi, Haradinaj thirrje Brukselit: Ndërhyni tek Beogradi, të mos provokojnë situatën