Pacientja me COVID humbi jetën, arrestohet shoferi i ambulancës që u aksidentua në autostradën Tiranë-Durrës

Shoferi autoambulancës, që u aksidentua një ditë më parë në autostradën Tiranë-Durrës, ku humbi jetën një paciente me COVID, është arrestuar nga policia.

51-vjeçari me iniciale I.D banues në Sarandë, duke transportuar me autoambulancë nga Saranda në drejtim të Tiranës, një paciente në gjendje të rëndë shëndetësore, ka dalë nga rruga në autostradën Durrës-Tiranë.

51-vjeçai u përplas me murin rrethues të një subjekti dhe për pasojë ka ndërruar jetë pacientja, shtetasja A. Sh., 70 vjeçe. Pas aksidentit drejtuesi i ambulancës edhe infermieri ishin në gjendje të mirë shëndetësore. Por pacientja me COVID, e cila ka qenë edhe me bombël oksigjeni dhe ka ndërruar jetë në vend.

Mësohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia dhe rruga me ngricë dhe borë. Ngjarja e rëndë ndodhi një ditë më parë ku e moshuara në gjendje të rëndë për shkak të COVID, ndërroi jetë pasi autoambulanca u përmbys.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Nis procesi për zgjedhjet LDG, 'sulmon' Albana Vokshin, Duma: Grupi i punës nuk do të garojë! Kjo strukturë nuk do shërbejë për interesat e pushtetit të kryetares