Pacolli: Kosova bojkton ceremoninë e Çmimit Nobel, edhe Shqipëria kështu duhet të veprojë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli sot ka bërë me dije se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Çmimit Nobel në Stokholm.

Përmes një postimi në Facebook, Pacolli është shprehur se pret që edhe Shqipëria të veprojë në këtë mënyrë.

“Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Unë konfirmoj se ambasadorja ynë Znj. Shkendije-Geci-Sherifi do të bojkotojë këtë event, shkaku i fituesit kontravers të Çmimit Nobel, Peter Handke, mik dhe mbështetës i politikës së Millosheviqit. Unë gjithashtu pres që edhe Ambasadori i Shqipërisë të veprojë në mënyrë të ngjashme”.

 • Sondazhi i ditës:

  Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento

Komente

 • Murat: 09/12/2019 06:36

  Edhe Shqiperia duhet ta bojkotoje.

  Përgjigju
 • Murat: 08/12/2019 17:36

  Shqiperia nuk duhet te marre pjese, dakord me z. Pacoli.

  Përgjigju
 • Emigranti: 07/12/2019 21:24

  Alfred Nobel shpikësi i dinamitit, tregëtari i vdekjes prej brezash në fakt babai prodhonte dhe tregtonte armë, shpiku "cmimin Nobel" për të pastruar mbiemrin. Cmimi nobel për paqen është kundërsesns në fakt. Askush nuk eshte aq i pasur sa të blejë të kaluarën e vet, kështu që fuck Nobel dhe një bravo të madhe për Bob Dylan që e refuzoi cmimin kur ja propozuan. Jam dakort, duhet ta refuzojmë.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kapet kokainë në portin e Durrësit, u gjet në një kamion që ishte nisur drejt Italisë! Prangoset drejtuesi i mjetit