Pakistan, Militantët qëllojnë
autobusët, 19 pasagjerë të vdeku

Pakistan, Militantët qëllojnë<br />autobusët, 19 pasagjerë të vdeku
PAKISTAN- Persona të armatosur kanë sulmuar dy autobusë, duke vrarë të paktën 19 pasagjerë, në provincën Balochistan. Sipas autoriteteve militantët e paidentifikuar janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes me automjetet e tyre duke udhëtuar për në Karaçi.

Para momentit të sulmit ndaj tyre, pasagjerët u urdhëruan të zbrisnin nga autobusi dhe më pas u qëlluan për vdekje, thanë zyrtarët. Provinca e Balochistan kohët e fundit ka pasur konflikte të ndryshme midis separatistëve dhe forcave të sigurisë.

Deri tani asnjë grup nuk ka marrë përsipër sulmin ndaj dy autobusëve, ngjarje e cila ka ndodhur në afërsi të qytetit të Mastung, në jug të kryeqytetit provincial, Quetta. Sipas informacioneve "njerëzit e armatosur ishin kamufluar me uniformat e forcave të sigurisë".


Redaksia Online
(d.a/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë