Pallati 17-katësh, firma e ndërtimit:
Veliaj presion ndaj sistemit gjyqësor
 

Pallati 17-katësh, firma e ndërtimit:<br />Veliaj presion ndaj sistemit gjyqësor<br /> 
Pas akuzës së kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj se gjyqtarët janë të lidhur me ndërtuesit e pallateve tek diga e Liqenit Artificial, ka reaguar kompania e ndërtimit “Gener 2”.

"Shoqëria Gener 2 kërkon të përgënjeshtrojë deklaratat e tij në lidhje me integritetin e shoqerisë dhe administratorit të saj duke pretenduar për lidhje me trupin gjykues dhe paligjshmëri për zhvillimin e projektit. Veliaj me deklaratat e tij populiste dhe aspak te denja për peshën dhe seriozitetin që kerkon roli i të qënit qytetar i parë i kryeqytetit të vendit, ndikon haptazi mbi pavarësine e sistemit gjyqësor," thuhet në deklaratën e kompanisë.

Sipas Gener 2, deklaratat e Veliaj po dëmtojnë imazhin publik të kompanisë, duke shtuar se projekti në fjalë ëhstë ndërtuar në pronë private dhe

"Gener 2 i rikujton Z. Veliaj se ky Projekt është zhvilluar në Pronë Private. jo Park, jo Zonë e gjelbër, jo Zonë Sportive, por zonë e miratuar për ndërtim nga Bashkia Tiranë, e kryesuar nga ish – Kryetari i saj, Z. Edi Rama," thuhet në deklaratën për shtyp.

Kryebashkiaku Erion Veliaj, gjatë fjalës së tij sot në protestën para Gjykatës Administrative, i bëri  thirrje trupit gjykues që të tërhiqet pasi sipas tij ka lidhje me ndërtuesit.

Redaksia Online
(u.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin