Paloka rrëfen pse iu bë atentat kryebashkiakut të Lushnjes: Jemi 10 pikë para Ramës në sondazhe

N/kryetari i PD, Edi Paloka u shpreh nga Lushnja ku mori pjesë në 29-vjetorin e themelimit të degës së kësaj partie se opozita e bashkuar kryeson në sondazhe përballë socialistëve që janë në pushtet prej vitit 2013.

"Partia Demokratike është forcë e parë në Shqipëri, opozita e bashkuar është absolutisht të paktën 10 pikë para nga partia e Edi Ramës se as Partia Socialiste nuk mund ti them më".

Referuar ngjarjes në ditën e fundit të vitit të kaluar kur iu bë atentat me granatë në zyrë, Paloka tha për kryebashkiakun e Lushnjes Fatos Tushe se arsyeja e sulmit ishte droga.

"Qytetarët e Lushnjes e dinë se pse ja bënë atentatin këtij, filloi edhe ky ta thithte si ai i Bulqizës, edhe rezultati dihet" theksoi ai.

d.ba./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

 • EDI PA LOQE: 26/01/2020 18:05

  Politikani i kalibrit botror thuthuqi thupën e ka shum qef e ha me qef kadoshi edi paloqe kaposhi pa pupla.

  Përgjigju
 • Haha: 25/01/2020 23:29

  Rhthththt thu thu Paloqe rroqe ko...

  Përgjigju
 • Ilir: 25/01/2020 19:59

  Akoma ti o derdimen...!?

  Përgjigju
 • redi: 25/01/2020 17:32

  Paloqe presim hetimet ,pastaj sondazhet mund te jene 85% per ju dhe 15% per Ramen

  Përgjigju
 • Thithja thuthja muthja: 25/01/2020 17:28

  Paloqja sikur eshte karte e djegur sikur dogji mandatin pse i meren për baze ato qe thotë? Kush eshte Paloqja apo hi syve popull bagtise?!

  Përgjigju
 • Raul: 25/01/2020 17:22

  O paloqe duhet te dish mire se leshilikes bashke me sharebajgat e haremit veror te Jales nuk e kalojne 0.2 % ne zgjedhjet e ardheshme te vitit 2021 kurse pd ja duhet te arrije tek 28% pra mos u pref kot dhe mos shih endrra se nuk shkohet ne zgjedhje me Nafije Dybekun e leshelise ne te cilen tallet populli cdo dite ne tavoline duke i vene dhe Nofken Nafije Fallxhorja,, keshtu simbolizohet tashme leshelija ne gjithe shqiperine.

  Përgjigju