Paloka merr në mbrojtje Berishën pas replikave me Spiropalin, ofendon në Kuvend ministren: Budallaqe, legenë! Felaj i kërkon të lërë sallën

Ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ministrja Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit kanë shkëmbyer replika të ashpra nga salla e Kuvendit.

Spiropali akuzoi Berishën se për interesa personale djeg partinë si dhe Shqipërinë. Ndërsa Berisha e akuzoi Spiropalin se i ka dhënë tendera vëllait. Ndërkohë në krah të Berishës ka dalë edhe Paloka, i cili ka përdorur një fjalor ofendues nga Spiropalit. Paloka ka përdorur fjalë “budallaqe” apo “legen”. Pas këtij incidenti Ermonela Felaj ka kërkuar edhe largimin e tij nga Kuvendit.

Spiropali: Nuk do të ma japë fjalën për të përgjigjur sepse lexoi artikullin e një portali të financuar vete me paratë e të vdekurve në Gerdec. Pse ulëret (i drejtohet Edi Palokes)?

Felaj: Pse ulërin nga vendi! Boll hy hakërryet njerëzve në këtë sallë , ju meritoni të dilni jashtë për fjalët që përdorët. Ju nuk fyeni dot askënd.

Spiropali: Unë e njoh vëllain tim, njoh kunatën. Nuk jam nga ata që thonë nuk e njoh baxhanakun. Unë mbaj përgjegjësi për këta sepse një cent të qytetarëve shqiptarë nuk e kanë përfituar njerëzit e mi. Prandaj nuk ma bën mua syri tër. Unë nuk intimidohem, dëgjoje mirë këtë gjë. Ashtu siç po të bëju thirrje ty të shkosh në prokurori dhe SPAK, po ashtu i bëj thirrje institucioneve të shohin me radhë ty dhe familjarët e tu sepse historia të del ndryshe.

Felaj: Paloka të kërkojë ndjesë ose të lërë sallën.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbërori: 23/05/2022 15:07

  Spiropalka udhëton së paku dy tri herë në muaj në Beograd, a thua pse dhe kjo nuk ështé e vetme por janë edhe disa tjera. Për Spiropalken Dodiku ka vlerë, por jo edhe shqiptarët , aqr mjerimi o zot!

  Përgjigju
 • Roni: 23/05/2022 14:13

  O zot me çfarë politikanesh perfaqesohen shqiptaret ne Kuvendin e Shqiperise. Turp.

  Përgjigju
  • Like: 23/05/2022 15:11

   Ai popull keta politikane meriton

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me kryesuesit, Vllaznia ka gjashtë mungesa! Portieri dy muaj jashtë

Ndeshja me kryesuesit, Vllaznia ka gjashtë mungesa! Portieri dy muaj jashtë