POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pamela Anderson del kundër feministeve: Mamaja më ka mësuar të mos shkoj hoteleve me të huaj

Aktorja Pamela Anderson

Pamela Anderson është cilësuar si një nga yjet e Holliëoodit botëror. ajo është shquar për format perfekte pavarësisht viteve që kalojnë. Së fundmi ylli i “Bayëatch”, ka dhënë një deklaratë kundër lëvizjes së fundit të feministëve “Metoo”.

“Mendoj se feminizmi mund të shkojë shumë larg. Unë jam feministe, por mendoj se kjo valë e tretë e feminizmit është një gjë e panevojshme. Mendoj se i paralizon meshkujt. Mendoj se kjo fushatë është diçka e tepërt. Më falni, ndoshta do të më vrasin që e thash këtë. Por, nëna ime më ka mësuar që të mos shkoj në hotele me një të huaj. Nëse një mashkull ju hap derën dhe është vetëm në një robdëshambër, merrni edhe një person tjetër para se të hyni në dhomë,”- është shprehur ajo në një  intervistë të fundit për “60 Minutes Australia”.

 

fl.mi.
Komento