Pamje me dron/ Mbërrin në Durrës kroçera 'Seabourn Quest' me 448 turistë amerikanë! Vizitë 4 ditore në qytetet historike të Shqipërisë

Për herë të parë vjen në Shqipëri kroçera "Seabourn Quest", me 448 turistë, kryesisht amerikanë. Siç shihet në pamjet me dron të “Report Tv”, krocera është akostuar në kalatën 5 të Portit të Durrësit.

Zyrtarë të Portit thanë se kjo është linjë e re në vendin tonë. Itenerari i turisteve të kroceres është Durrës, Krujë, Tiranë dhe Berat.

Ata do te qendrojne nga nje dite ne secilin qytet për t’u larguar me pas drejt destinacioneve te tjera të Mesdheut.

R.D/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Prezantohet strategjia kundër korrupsionit 2024-2030! Pirdeni: me risk të lartë doganat dhe tatimet

Prezantohet strategjia kundër korrupsionit 2024-2030! Pirdeni: me risk të lartë doganat dhe tatimet