Pamje me dron/ Mijëra pelegrinë në Kishën e Laçit për festën e Shna Ndout

Pamje me dron/ Mijëra pelegrinë në Kishën e Laçit për festën e Shna Ndout

Shqiptarja.com dhe Report Tv sjellin pamje me dron nga Kisha e Laçit, ku mijëra pelegrinë kremtuan festën e Shna Ndout.

Siç shihet edhe në këto pamje, shumë besimtarë kaluan natën natën brenda dhe përreth kishës.

Pelegrinazhi i shenjtë ka filluar në mes të muajit mars, që është e marta e parë e pelegrinazhit në shenjtoren e Shna Ndout dhe përfundon sot, që është dhe festa kulmore.


Lajmi kryesor:

Kremtohet festa e Shna Ndout në Laç, mijëra pelegrinë i drejtohen Kishës në përmbyllje të ritualit 13 javor: Lutemi për shëndet e mbarësi (VIDEO)


SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

CNN: Javët e fundit alarm për komplotin iranian për të vrarë Trump

CNN: Javët e fundit alarm për komplotin iranian për të vrarë Trump