Pamje nga tribuna, tifozët e Tiranës dhunojnë futbollistin e Bylisit dhe anësorin Rexha (VIDEO)

Pamje nga tribuna, tifozët e Tiranës dhunojnë futbollistin e Bylisit dhe anësorin Rexha (VIDEO)

Dhunimi i asistentit Rexha

Tirana dhe Bylis barazuan dje 2-2 për javën e 35-të dhe të parafundit në Superligë. Dueli i zhvilluar në "Arena Egnatia" në Rrogozhinë pa dhunë në fundin e ndeshjes, teksa pas fërshëllimës së kryesorit Kridens Meta, tifozët bardheblu u futën në fushë dhe dhunuan arbitrat e ndeshjes.

Një penallti e dhënë në minutën e 85 nga Meta dhe mosthirrja e tij për konsultë me VAR, bëri që tifozët të kalonin në vetëgjyqësi. Në pamjet e filmuara nga tribuna e stadiumit duket qartë se forcat e sigurisë dhe policisë e kanë pasur të pamundur për të përballuar një sulm të tillë, teksa veç Metës është dhunuar edhe asistenti Denis Rexha.

Futja në dhomat e zhveshjes i ka shpëtuar arbitrat, ndërsa pritet dënim i rëndë për bardheblutë që ishin organizatorët e ndeshjes. Veç arbitrave, një nga tifozët e Tiranës duket që godet me grusht edhe futbollistin e Bylis, Loran.

Acarimi i tifozëve vjen në një moment kur Partizani dhe Tirana kryesojnë Superligën me pikë të barabarta (64), teksa të kuqtë janë në vendin e parë dhe kanë një dorë te titulli. Tirana ndeshjen e radhës e luan me Erzenin në "Niko Dovana", teksa Partizani pret Teutën në "Arena e Demave", të hënën në 16:00.

Tirana – Bylis / Arbitrat

Gjyqtar: Kridens Meta

Asistentë: Denis Rexha, Xhuljo Mani

I katërt: Olti Çela

VAR: Olsion Yzeiraj

AVAR: Rejdi Avdo

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shqiptar: 26/05/2023 11:01

    Te denohen edhe këto me perjashtim nga kategoria sikur rastet è Terbunit ose Kamzes,sepse para ligjit duhet te gjitha te jene te barabart,nqs Federata nuk i perjashton do jete nje skandal dhe nje turp per futbollin shqiptar,vitin tjetër dylberat e Tiranes e meritojnë te lozin me Shen kollin ose Luzin,urime

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës

EMRI/ I dënuar nga GJKKO për shkelje të barazisë me tenderat, arrestohet pas 10 muajsh në arrati ish-drejtori i burgut të Kosovës