PAMJE të rënda/ Studentja filmon embrionin pas abortit dhe e hedh në kosh! Videon e publikon në Tik Tok

Pamje që supozohet të kalojnë vetëm para syve të mjekëve dhe askujt tjetër përveç bluzave të bardha janë bërë virale në rrjete sociale. Shkak është bërë një e re, studente që supozohet të jetë e fokusuar në studime dhe mënyrën se si do të qëndrojë pranë pacientëve, ka gjetur kohë për rrjete sociale por jo vetëm.

E reja, e cila njihet vetëm si Silvana ka publikuar në rrjetin social Tik Tok pamje të rënda që tregojnë embrionin e një foshnje pas abortit që e hedh në kosh dhe më pas e ka fshirë. Pas kritikave që ka marrë në rrjet, i ka fshirë pamjet. Mbetet e paqartë arsyeja përsa e ka xhiruar momentin që mban embrionin dhe e hedh në kosh.

Në një deklaratë për mediat, drejtori i qendrës spitalore të Elbasanit i cilëson pamjet skandaloze dhe thotë se pamjet që ka publikuar studentja nuk i takojnë spitalit të Elbasanit.

Ai thotë se është përgjegjësi e Fakultetit të Shkencave që të marrë masa.

 “Janë pamje vërtetë të rënda dhe skandaloze. Fatmirësisht nuk është punonjëse te ne, por studente në vitin e parë për infermjeri. Pas analizës së pamjeve rezulton se veç fotove të të resë që janë bërë në institucionin shëndetësor në Elbasan pamjet e tjera nuk i takojnë spitalit të Elbasanit. As salla e operacioneve dhe ambientet e tjera nuk përshtaten me tonat, veçanërisht pamjet ku ekspozohet embrioni. Është detyrë e Fakultetit të Shkencave Mjekësore Teknike të marrë masa”, tha ai.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nik Gjoni: 24/05/2023 19:41

  Duhet nje kontroll per gjendjen mendore te funksionareve publik. Pa perjashim.

  Përgjigju
 • Deni: 24/05/2023 12:22

  Ku po shkon kjo bote tik-toku? Zot beje mire per popullin tone…te lutem derdh nja dy gram tru kendej nga ne…

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Merrnin ryshfet për një vend pune në Drejtorinë e Burgjeve, SPAK arreston dy zyrtarë

Merrnin ryshfet për një vend pune në Drejtorinë e Burgjeve, SPAK arreston dy zyrtarë