Vakanca nga dorëheqja e Alqi Bllakos, KQZ i jep zyrtarisht mandatin Pandeli Majko

TIRANË- Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka kaluar mandatin e deputetit Pandeli Majkos. Që nga ky moment, Majko është zyrtarisht deputeti i Partisë Socialiste në Parlamentin e Shqipërisë, duke plotësuar vakancën e krijuar nga Alqi Bllako, tashmë i arrestuar për dosjen e inceneratorit të Fierit.

Majko, që në zgjedhjet e 25 prillit radhitej i 19-i në listën shumëemërore të Partisë Socialiste, nuk mundi të thyejë herësin, por duke qenë se ai ishte më i votuari nga radhës e PS, mori automatikisht mandatin e lënë për gjysmë nga Bllako.

Alqi Bllako akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ndërsa GJKKO vendosi masën 'arrest me burg" për të, 1 ditë pasi dorëzoi mandatin e deputetit

(Kliko këtu për të lexuar formularin e vetdeklarimit të Pandeli Majkos))

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:16
Alqi Bllako u dorëhoq, KQZ i jep zyrtarisht mandatin Pandeli Majkos

Pas dorëheqjes së Alqi Bllakos, KQZ i jep zyrtarisht mandatin Pandeli Majkos. Vendimi i mor në mbledhjen e sotme. 

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Abini: 04/04/2022 13:08

  SHOKU PANDO GABOVE DO SHPALLESH NON GRATA DHE DO KALOSH VITET E FUNIT N'BURG SE KE VJEDH SHUM MOR JETKEQ!

  Përgjigju
 • Loni: 04/04/2022 12:22

  Nje kerrme me shum me parliament. Asgje tjeter!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kontrolle për makina me xhama të zinj e persona me armë, Policia e Vlorës dhe FNSH e Fierit shtojnë vigjilencën gjatë fundjavës

Kontrolle për makina me xhama të zinj e persona me armë, Policia e Vlorës dhe FNSH e Fierit shtojnë vigjilencën gjatë fundjavës