Pandemia në Ballkan/ Rumania regjistron 1679 raste të reja dhe 27 vdekje

Pandemia e shkaktuar nga infeksioni i koronavirusit vazhdon të mbajë të mbërthyer Rumaninë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 1679 raste të reja të prekur nga Covid, dhe 27 viktima, teksa numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën prej fillimit të pandemisë është rritur në 4312, kurse totali i infeksioneve ka shkuar në 108 690 gjithashtu janë shëruar edhe mbi 43 mijë pacientë.

Kroacia ka raportuar për 250 raste të reja infeksioni dhe 2 viktima Covid.

Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i të prekurve që prej fillimit të pandemisë është rritur në 14229 kurse totali i vdekjeve ka shkuar në 238. Gjithashtu janë shëruar edhe 11900 pacientë

Mali zi raportoi dje për 230 raste pozitive dhe 3 viktima Covid, për një total prej 7291 të prekurish nga infeksioni dhe 126 vdekje që prej fillimit të pandemisë.

Sllovenia ka raportuar sot për 104 raste të reja infeksioni dhe 1 viktimë. Totali i të prekurve është rritur në 4059 kurse vdekjet raportohet të jenë 136

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria dhe Greqia do i drejtohen Gjykatës së Hagës për çështjen e detit, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nxorrën në media fotot e 17 armëve moderne të kapura në Papër, merret i pandehur një oficer