"Panel kllounësh cirku", Rezarta Shkurta ka dy fjalë për Blendi Fevziun dhe protestën e studentëve: Një kapriço

Rezarta Shkurta dhe Blendi Fevziu

Protesta e studentëve ka marrë vemdnjen e të gjithë shqiptarëve këtë periudhë pasi gjithandej flitet vetëm për ta dhe për 8 kërkesat që i kanë parashtruar kryeministrit Edi Rama. Madje edhe shumë nga VIP-at shqiptarë janë solidarizuar me ta duke i mbështetur, por ka edhe persona të cilët mendojnë të kundërtë.

Një prej tyre është edhe Rezarta Shkurta. Me anë të një postimi në Instastory, këngëtarja ka shprehur mendimin e saj në lidhje me këtë protestë, dhe me panelin që kishte mbrëmjen e kaluar gazetari Blendi Fevziu në emsiionin e tij.

“Diçka nuk kuptoj unë. Kryeministri i Shqipërisë thotë: Do i plotësojë çfarë kërkoni por hajdeni të dialogojmë dhe rinia vazhdon akoma në protestë. Deri dje isha me studentët, sot mendoj se po bëjnë kapriço… Mos të flas për Fevzon që krijon një panel kllounësh cirku, që i kërkojnë llogari Kryeministrit pse nuk ka bërë në kohë rekord një Shqipëri perfekte kur jo më larg se dje ishte turp të vije rripin e sigurimit. Unë nuk kam asnjë bindje politike, por gjithsesi jam pro dialogut,”- shkruan Shkurta në postimin e saj.

Studentët ndodhen prej 11 ditësh në një protestë që ëhstë zhvilluar tek Ministria e Arsimit dhe tek Kryeministria. Të rinjtë kërkojnë plotësimin e 8 pikave që përfshijnë përgjysmimin e tarifës studimore në universitetet publike dhe disa kushte të tjera që sipas studentëve janë të nevojshme për të pasur një arsimim cilësor.

Postim i bërë nga Rezarta Shkurta 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ela: 15/12/2018 05:06

  Ti Meri mbaje gojen se Rezarta thot mendimin e saj.dhe nuk ka asgje te keqe. Nuk eshte e moralshme te ofendosh cilido , po me duket se je ti ajo kurve qe e paske gjuhen me helm.

  Përgjigju
 • Roza: 15/12/2018 02:22

  Me sakte nuk thuhet. Sa drejte e ka kjo vajza, vertet, ku eshte pare te therrasi Kryeministri per dialog, dhe studentet thone nuk duan dialog. Dmth qe ata duan anarshi dhe jane te shtune nga Monika e Luli nen orkestrimin e Kriminel Saliut.

  Përgjigju
 • jona shehu: 14/12/2018 23:30

  e vertete

  Përgjigju
 • Bravo: 14/12/2018 22:39

  Sh.bukur.,sh.drejte..!

  Përgjigju
 • Meri: 14/12/2018 21:02

  Kurva

  Përgjigju
  • lexuesi: 15/12/2018 10:16

   Sa mire?! Po ti me këtë fjalor cfarë je?!

  • Fraiku: 15/12/2018 00:31

   Mos i jep emer kaq te nderuar prostitutes se trafikantit.

  • Epo: 14/12/2018 23:55

   Meri ti qenke baxhell

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Çfarë fsheh mosregjistrimi i PD-së në Himarë?

Ylli Pata: Çfarë fsheh mosregjistrimi i PD-së në Himarë?